Biztonsági ajánlások AI alapú automatizált generálása IoT rendszerekhez
Az IoT illetve a kiber-fizikai rendszerek automatizált biztonsági tesztelése számos kihívást rejt magában ezért érdemes azok digitális ikerpárján végezni az ilyen típusú vizsgálatokat. Ezek a virtuális modellek lehetővé teszik a valós rendszerek biztonsági tulajdonságainak tesztelését, javítását, és behatolásérzékelés megvalósítását anélkül, hogy befolyásolnák az éles működést. Az automatizált biztonsági tesztelés célja a sebezhetőségek felfedezése emberi közreműködés nélkül, de a jelenlegi eszközök gyakran többletmunkát okoznak a tesztelőknek, akiknek ellenőrizniük kell az automatikus eredményeket.
A digitális ikerpár automatizált biztonsági tesztelés ezért egy olyan jövőbe mutató feladat, mely számos előnyt hordoz az éles rendszereken végzett manuális tesztelésekhez képest. Egy digitális ikerpáron végzett sérülékenységvizsgálat szorosan kapcsolódó feladata az eredmények automatikus kiértékelése, és ezekből kontextushű biztonsági ajánlások generálása. Ez utóbbi csupán az AI alapú megoldások úttörésével válhattak lehetségessé.
A hallgató feladata egyrészt megvizsgálni a jelenleg elérhető olyan AI alapú megoldásokat, melyeket a feltérképezett sérülékenységek kijavítására hoztak létre, különös hangsúlyt fektetve azok helyességére, illetve lehetséges felhasználási területeire. Majd ezeket figyelembe véve egy olyan AI alapú megoldás tervezése és implementálása a feladat, mely különböző sérülékenységvizsgálati eszközök kimenetéből (pl.: sqlmap, nmap, stb) képes automatikusan biztonsági ajánlásokat tenni egy adott IoT rendszerre vonatkozóan. A biztonsági ajánlásokat egy általánosan elfogadott formátumban (pl.: VDR) tegye közzé.