„A Quantum csendje, Skyfall, A fantom visszatér – három cím az utóbbi évek James Bond filmjeiből” – kezdődik Dr. Bacsárdi László, a BME-HIT/Mobil Kommunikáció és Kvantumtechnológiák Laboratórium kutatójának cikke a Természet Világa 2016. januári számában. A cikkből elég hamar kiderül, hogyan is kapcsolódik az Ian Fleming által kitalált karakter a kvantummechanikához, amely egy olyan eszköztárt kínál számunkra, amelyet a hétköznapi világban elsőre elképzelhetetlennek tartanánk. A kvantummechanikán alapuló informatika világában ugyanis létezik a teleportáció, fel tudjuk törni a felhasználók Facebook és Gmail belépési jelszavát, ugyanakkor biztonságos és lehallgathatatlan módon tudunk egymással kommunikálni.
Az 1869-ben Szily Kálmán által alapított Természettudományi Közlöny, mai nevén Természet Világa havonta közöl színvonalas természettudományos írásokat. A Nature folyóiratnál is idősebb újság, amely mögött Staar Gyula főszerkesztő által vezetett szerkesztőség és Vizi E. Szilveszter által elnökölt szerkesztőbizottság áll, 2004-ben Magyar Örökség díjban részesült.
Tanszékünk oktatója az „Az igazi kvantum csendje. Kvantumeszközök a hatékony kommunikáció szolgálatában” című írásáért járó honoráriumot a Természet Világa által szervezett középiskolás diákpályázat díjalapjára ajánlotta fel.
A kvantuminformatika világával a Műegyetemi hallgatók most tavasszal is találkozhatnak, amennyiben felveszik a tanszékünk által kínált 2 kredites szabadon választható tárgyat (BME-VIHIAV06, Bevezetés a kvantum-informatikába és kommunikációba), amely a tavaszi félévben csütörtökönként kerül megtartásra: http://mcl.hu/quantum/index_t1.html