5G mobil backhaul hálózatok modellezése - járműkommunikációs esettanulmány
A mobil hálózati technológia legújabb, ötödik generációja alapvetően új szolgáltatási platformot és funkciókészletet definiál. A rádiós interfész és a virtualizált megvalósításokat támogató architekturális elemek új alkalmazási területeket nyitnak meg a mobil hálózat számra, ezek egyik ígéretes területe a járműkommunikáció.
A hallgató feladata
- a hozzáférési és maghálózati doménekben lévő funkciók összekapcsolását megvalósító backhaul hálózat modellezése, elemzése,
- a munka során meghatározott alkalmazási terület követelményeinek (késleltetés, hibatűrés) teljesülése szempontjából,
- a HIT-en fejlesztett FLEXPLANET hálózatmodellező szoftver felhasználásával.
Részletes feladatok
- irodalomkutatás alapján az 5G backhaullal szemben támasztott követelmények és az azok teljesítésére alkalmas hálózati megoldások összefoglalása, értékelése,
- a hálózati megoldások elemzésére alkalmas modellezési szempontok meghatározása,
- általános FLEXPLANET modell specifikálása,
- a célul kitűzött elemzésekre alkalmas valószerű mintahálózat specifikálása,
- a valószerű mintahálózati modell felépítéséhez szükséges adatok összegyűjtése,
- a hálózatmodell felépítése FLEXPLANET-ben,
- egy járműkommunikációs esettanulmány kidolgozása, megfelelő valószerű halózatmodell felépítése, elemzések, értékelések.
A járműkommunikációs esettanulmány: a 4-6-os villamost autonóm járműnek feltételezve az 5G hálózaton távoli felügyelet, és rendkívüli esetekben távoli irányítás (remote driving) támogatására alklamas hálózati architektúra és hálóztai szolgáltatás hibatűrésének elemzése valószerű hálózati modell alapján.