Ákos dolgozatában egy újfajta webes azonosítási technika lehetőségét vizsgálja, amely magát a felhasználót célozza meg, és az egér tevékenysége alapján kívánja beazonosítani. Ákos ehhez készített egy egyszerű adatgyűjtő keretrendszert, hogy az azonosíthatóságot meg lehessen vizsgálni, majd az így keletkezett adathalmaz elemzését mutatta be dolgozatában. A szakdolgozat több potenciális azonosítási módszert talált, de a kisméretű adathalmaz miatt azonban további mérések szükségesek a precíz következtetések levonásához. Ákos jelenleg a téma folytatásán dolgozik a laborban.
A szakdolgozat innen letölthető. [http://pet-portal.eu/articles/view/46/2014-09-18-Szerencses-Akos-Webes-eger-hoterkepek-keszitese-es-elemzese.php]
A pályázat korábbi éveinek nyertesei, akik a BME Hálózati Rendszerek és Szolgáltatások Tanszéken végeztek (konzulens: Gulyás Gábor, BME-HIT, CrySys Lab):
- 2012-ben Boda Károly nyerte az Év információvédelmi szakdolgozata címet, Danis Mihály szakdolgozatát az egyesület elismerő oklevéllel díjazta.
Dolgozataik címe "Böngészőfüggetlen rendszerujjlenyomat, mint webes nyomkövetési módszer kidolgozása és vizsgálata" és "Webes hírcsatornákban alkalmazható nyomkövetési technikák vizsgálata"
- 2011-ben Besenyei Tamás nyerte az Év információvédelmi diplomadolgozata címet. Dolgozata címe "URL rejtése blog bejegyzésekben szteganográfiai módszerekkel" (további konzulens: Földes Ádám Máté)
- 2010-ben Paulik Tamás nyerte az Év információvédelmi szakdolgozata címet. Dolgozata címe "Kliensoldali webes tartalomtitkosító eszköz készítése " (további konzulens: Schulcz Róbert)