A Nemzetközi Asztronautikai Szövetség (International Astronautical Federation, IAF), a Nemzetközi Asztronautikai Akadémia (International Academy of Astronautics, IAA) és a Nemzetközi Űrjogi Intézet (International Institute of Space Law, IISL) ebben az esztendőben Torontóban tartotta a Nemzetközi Világűrkongresszust (International Astronautical Congress, IAC). A 2014. szeptember 29-október 3. között szervezett rendezvényen több mint háromezer-kétszáz, az űrtevékenység legkülönbözőbb területeit képviselő személy vesz részt, akadémiai kutatóintézetektől kezdve űripari cégeken át űrjogászokig bezárólag.
Az 1951-ben alapított IAF-nek jelenleg 273 tagszervezete van 64 különböző országból (űrügynökségek, űripari cégek, egyesületek, kutatóintézmények, egyetemek). A párizsi székhelyű szervezet több ezer szakember munkáját fogja össze az év során folyamatosan működő szakmai bizottságain keresztül. Elismerve tanszékünk fiatal oktatójának eddigi szakmai tevékenységét, október 3-án az IAF Satellite Communications and Navigation („Űrtávközlés és űrnavigáció”) szakmai bizottságának tagjává választották.
Bacsárdi László a Nemzetközi Világűrkongresszus csütörtöki napján a Mobil Távközlési és Kvantumtechnológiák Laboratóriumban zajló kvantumkommunikációs kutatási eredményeket „Overview of a Space Based Quantum Key Distribution Network” című előadásában ismertette. A konferenciát megelőző napokban pedig az ENSZ döntéssel létrehozott Space Generation Advisory Council által szervezett Space Generation Congress nevű rendezvényen vett részt. A szeptember 25-27. közötti napok során 130 fiatallal közösen dolgozott ki ajánlást öt fontos űrkutatási témakörben az ENSZ számára, amelyet a szervezet az ENSZ Világűrbizottságának következő ülésén hivatalosan is ismertetni fog.