ENGLISH / MAGYAR
Kövess
minket
Tehetségápolás - látogatás a Vodafone Magyarországnál (2019-05-17)
PARIPA Szakmai Est (2019-05-14)
Tanszékvezetőnk a Tudós Társaság levelező tagja lett (2019-05-08)
Tehetségápolás - látogatás a T-Systems-nél (2019-05-02)
Tehetségápolás - látogatás a DXC Technology-nál (2019-04-29)
Tehetségápolás - látogatás a Clouderanál (2019-04-17)
Újabb sikeres CTF a hétvégén (2019-04-17)
II. PARIPA konferencia (2019-04-11)
Varázsbolt (2019-04-11)
Tanszékünk (2019-04-10)
2019-04-08
Távközlési Klub - 2019.04.25.

A klubnap témája:
Fejlett kommunikációs infrastruktúra megoldások autonóm járművek támogatására

Tisztelettel meghívjuk Önt és munkatársait a HTE Távközlési Szakosztály szervezésében a TÁVKÖZLÉSI KLUB következő összejövetelére.

Helyszín: BME Q épület, B szárny, 402-es terem (QB402), 1117 Budapest, Magyar tudósok krt. 2.
Időpont: 2019. április 25. 18:00-20:00

A klubnap témája:
Fejlett kommunikációs infrastruktúra megoldások autonóm járművek támogatására

A klubest házigazdája: Varga Norbert, tudományos segédmunkatárs (BME-HIT)

Vitaindító előadások:
•    Új kihívások a közúti infrastruktúra oldaláról az automatizált járművek megjelenésével
Egyházy Zita, projektvezető, NIF Zrt.
•    Önvezető és hálózatba kapcsolt mobilitást támogató közúti infrastruktúra fejlesztések
Verdes Máté, osztályvezető, Intelligens Közlekedési Rendszerek Osztály, Magyar Közút Zrt.
•    Szimulált 5G
Dr. Hegyi Péter, kutatómérnök, Nokia Bell Labs Magyarország
•    PoTi: A Pozició és Idő (PoTi) szerepe a kooperatív járműkommunikációban
Váradi András, kutatási programmenedzser, Commsignia Kft.
•    Innovatív személyközlekedési rendszerek és mobilitási szolgáltatások (Dr. Csiszár Csaba - Csonka Bálint - Földes Dávid)
Dr. Csiszár Csaba, egyetemi docens, BME-KJK

Rövid összefoglaló:
A fejlett kommunikációs technológiákra épülő okos úti infrastruktúrák hivatottak támogatni a Kooperatív Intelligens Közlekedési Rendszerek (Cooperative Intelligent Transport Systems, C-ITS) új szolgáltatásait, melyek a hagyományos ITS technológiák fejlődésének következő lépcsőfokát jelentik. A közlekedés valamennyi résztvevője (pl. járművek, gyalogosok, infrastruktúra elemei, stb.) a V2X (Vehicle-to-Everything) kommunikációs technológiák segítségével folyamatos, valós idejű kapcsolatot és információcserét hoznak létre, melynek célja, hogy csökkentsék a közlekedési balesetek számát, redukálják a torlódások által okozott légszennyezés, valamint a forgalmi dugók miatt elvesztegetett erőforrásokat, hatékonyabb, biztonságosabb és szabályozottabb közlekedési infrastruktúrát megteremtve. Az aktuális C-ITS telepítési és fejlesztési kutatások és aktivitások heterogén rádiós hozzáférési technológiákon alapszanak, melyek közül az IEEE802.11p/ETSI ITS-G5 (röviden ITS-G5), valamint a celluláris szabványok (4G/LTE/LTE-A/LTE-A Pro, 5G) a kulcsszereplők. Az ilyen kommunikációs technológiával ellátott közlekedési infrastruktúrák kulcsfontosságúak a C-ITS vízióinak támogatásához. A magas szinten vagy teljes mértékben önvezető járművek megvalósításához szintén elengedhetetlen, hogy a közlekedésben résztvevők között kialakult információáramlás és kooperatív érzékelés az infrastruktúra által is támogatott szintjére lépjen. A V2X sémákra épülő közlekedési infrastruktúrák éppen ezt a fejlett kooperációt megvalósítva válhatnak az autonóm közlekedési rendszerek kihagyhatatlan építőelemévé. Ilyen újgenerációs kommunikációs technológiákra épülő közlekedési infrastruktúrák tervezésével, telepítésével, a meglévő informatikai és hírközlési rendszerekkel történő integrációjával, valamint a nagyszámú V2X eszközöket működtető országos és/vagy nagyvárosi hálózatok üzemeltetésével kapcsolatban számos nyitott kérdés merül fel. Klubdélutánunk célja, hogy vitaindító előadásainkkal megvilágítsuk a modern kommunikációs technológiákkal felvértezett közlekedési infrastruktúrák lehetőségeit, elemezzük az ide kapcsolódó nemzetközi trendeket, azonosítsuk a legfontosabb követelményeket mind üzemeltetői, mind pedig beruházói oldalról és beszéljünk a releváns szervezetek aktuális feladatairól, mindezt az autonóm közlekedés ökoszisztémájának és a jövő multimodális közlekedési rendszereinek a megvilágításában.

A vitaindító előadásokat kötetlen vita, klubszerű beszélgetés követi. A rendezvény díjtalan, melyre minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Bacsárdi László
HTE Távközlési Szakosztály, elnök

Utolsó módosítás: 2019-04-10 05:55:17
Tehetségápolás - látogatás a Rackforestnél (2019-04-05)