Ismerd meg a mesterséges intelligencia és gépi tanulás alkalmazásának lehetőségeit a hálózatkezelésre és szolgáltatások menedzselésére.
ÁGAZATUNK KÍNÁLATA
- Átfogó alaptudás: Szilárd alapok megteremtése a hálózatok és szolgáltatásaik intelligens kezelésére.
- Versenyképes ismeretek: Bevezetés a korszerű AI és ML technológiák alkalmazásába.
- Ipari szemlélet: Az iparág jövőbeli irányait képző piaci trendek és technológiai újítások megismerése.
- Gyakorlati tapasztalat: Valós problémákra valós megoldások kidolgozása.
- Kritikus gondolkodás: Problémamegoldás és analitikus gondolkodás fejlesztése releváns feladatokon keresztül.
- Munkaerőpiaci előnyök: A karrierlehetőségek növelése korszerű és piaci igényeket kielégítő alapképzés által.
CSATLAKOZZ HOZZÁNK!
Ha érdekel a proaktív, automatizált és intelligens rendszerek világa; ha szeretnél ismereteket szerezni az AI és ML technológiák hálózati alkalmazásairól; ha meg akarod érteni, hogyan lehet hatékony, biztonságos és adaptív infrastruktúrákat fenntartani, amelyek megfelelnek a mai gyorsan változó piaci és felhasználói igényeknek; és ha motivál a technológiai fejlődéshez való hozzájárulás, akkor a HIT Intelligens Hálózatok ágazat pont Téged vár!
ÁGAZATI FŐTANTÁRGY ÉS LABORATÓRIUM
- Hálózat- és forgalommenedzsment (vihiac11)
- Hálózat- és forgalommenedzsment laboratórium (vihiac12)
Szeretnéd megismerni, hogyan osztályozható a titkosított adatforgalom olyan népszerű alkalmazások esetében, mint a TikTok, Instagram, Discord és Snapchat? Vagy érdekel, hogyan észlelehetőek és kezelhetőek a hálózati forgalom hirtelen növekedései és egyéb anomáliák?
Az ágazati főtantárgy és laboratórium többek között ezeket a témákat járja körbe, elméleti tudást és gyakorlati készségeket nyújtva. A hallgatók megismerik a komplex hálózatok kezelésének módszereit, valamint azt, hogyan alkalmazható a mesterséges intelligencia a hatékony és megbízható hálózatok fenntartásához. Emellett betekintést ad a legújabb fejlesztésekbe és megoldásra váró problémákra.
AJÁNLOTT TÁRGY:
VÁLASZTHATÓ TÁRGYAK:
- Cloud Native hálózati funkciók fejlesztése (vitmac12)
- Intelligens érzékelők és gépi adatfeldolgozás (vieeac07)
- Konténeralapú felhőplatformok (vitmac14)
- Szoftverrádiós technológiák (vihvac11)
- Távérzékelés és helymeghatározás (vihvac13)
PROJEKT TÉMÁK
Projektjeink a legújabb technológiai trendeket és valós ipari kihívásokat ötvözik, beleértve az önálló laborokat és szakdolgozatokat. Témáink széles körben átölelik az AI/ML alkalmazásait hálózatoktól az okosvárosokon és biztonságon át az IoT-ig, hálózattervezéstől a jelfeldolgozáson át a kvantuminformatikáig és kvantumkommunikációig, az Ipar 4.0 és 5.0, a 5G/6G technológiák, a Felhő 2.0 és az okos otthonok területéig.
TEHETSÉGGONDOZÁS
A tanszékünk elkötelezett a tehetséggondozás mellett. Laboratóriumaink lehetőséget biztosítanak hallgatóinknak, hogy hazai és EU-s kutatás-fejlesztési projektekben vegyenek részt. Hallgatóink a PARIPA programunk révén is bővíthetik szakmai ismereteiket, új technológiák megismerésével és valós ipari kihívások megoldásával. A résztvevő hallgatók értékes ismeretekre és gyakorlati tapasztalatokra tehetnek szert, miközben vezető vállalatokkal kerülhetnek közvetlen kapcsolatba.
ELHELYEZKEDÉSI LEHETŐSÉGEK
ÁGAZATFELELŐS
Dr. Pekár Adrián
egyetemi docens
BME Hálózati Rendszerek és Szolgáltatások Tanszék
MEDIANETS Laboratórium
e-mail: apekar@hit.bme.hu